OPINIE

Ciesząc się, że tak krótkim czasie udało nam się uzyskać pozytywną opinię PTKiPSM, zapraszamy do zapoznania się z dokumentem zawierającym szczegółowy opis zakresu badań, jakim poddano kolposkop EVA SYSTEM, jak również ich wyniki i oceny oraz nazwy ośrodków medycznych, w których testowano nasze urządzenie.

Mobilność urządzenia oraz mobilność przechowywania, przetwarzania i analizy danych pacjentek uznano za najbardziej wyróżniające cechy EVY wśród dostępnych na rynku rozwiązań.

Prof. dr hab. med. Robert Jach
Prezes Polskiego Towarzystwa Kolposkopii i Patofizjologii Szyjki Macicy

Chcemy podziękować za możliwość wypożyczenia i przetestowania mobilnego kolposkopu EVA SYSTEM. Wykorzystując urządzenie przeprowadziliśmy 10 badań, potwierdzając w pełni użyteczność urządzenia w rutynowej pracy gabinetu ginekologicznego.

prof. dr hab. n. med. Bogdan Kałużewski

OPINIE LEKARZY

O poprawie świadomości Polek w aspekcie raka szyjki macicy, o tym, co jest jeszcze w tym temacie do zrobienia i o kolposkopii, która powinna być wykonywana regularnie i w każdym gabinecie ginekologicznym rozmawiamy z dr hab. n. med. Tomaszem Fuchsem, założycielem Centrum Zdrowia „Mama i Ja”.
– Dbając o komfort i bezpieczeństwo naszych pacjentek, jak również samych lekarzy, zakupiliśmy system EVA. Jest on bardzo przyjazny i pozwala na szersze stosowanie kolposkopii w gabinetach ginekologiczno-położniczych. Jesteśmy tego najlepszym przykładem.
O konieczności lepszej dostępności badań przesiewowych, o tym, kiedy badanie kolposkopowe jest w centralnym punkcie diagnostyki, jak również o potrzebie jego uproszczenia rozmawiamy z dr Bartłomiejem Barczyńskim ze Specjalistycznego Gabinetu Ginekologiczno-Położniczego w Lublinie.
– EVA SYSTEM jest poręczny, kompaktowy, prosty w obsłudze i przyjazny, bo wyprodukowany na bazie popularnego smartfona, którego obecnie wszyscy używają na co dzień. Ważne korzyści płyną także z mobilności urządzenia i dobrej jakości obrazu, a także możliwości opisu zdjęć w czasie rzeczywistym.
O tym, że cytologia to już za mało, o fatalnej sytuacji Polek w aspekcie badań i raka szyjki macicy, o konieczności propagowania kolposkopii rozmawiamy z dr Wojciechem Rasteńskim.
– EVA System – dla kogoś, kto ma pojęcie i zna się na kolposkopii jest to bardzo dobre rozwiązanie. Mobilność tego urządzenia to ogromna zaleta.
O sytuacji zdrowotnej Polek i o wykorzystaniu kolposkopu mobilnego w swoim gabinecie mówi dr nauk med. Jerzy Sarap, który od ponad 20 lat prowadzi w Bydgoszczy Prywatne Centrum Ginekologiczno-Położnicze VICTORIA. Wcześniej był adiunktem i ordynatorem bydgoskiej Katedry i Kliniki Położnictwa i Chorób Kobiecych.
Dr Paulina Pająk, ginekolog w Prywatnej Klinice Ginekologiczno-Położniczej Ultramedica Centrum Zdrowia Kobiety w Legionowie, uważa że telemedycyna to przyszłość wielu dziedzin, w tym również kolposkopii w ginekologii. Możliwość konsultacji wyników wymienia jako zdecydowaną zaletę systemu EVA.
O świadomości Polaków na temat raka szyjki macicy, o kolposkopii on-line, o nowych możliwościach diagnostycznych dla lekarzy i od czego nie ma odwrotu – mówi dr n med. Krzysztof Sankiewicz, właściciel gabinetu ginekologiczno-położniczego SAN-MED w Podkowie Leśnej, pracujący także na oddziale ginekologiczno-położniczym Szpitala Powiatowego w Pruszkowie. (…) O konieczności lepszej dostępności badań przesiewowych, o tym, kiedy badanie kolposkopowe jest w centralnym

PUBLIKACJE

Co to jest Automated Visual Examination (AVE)? Zapraszamy do zapoznania się z publikacją JOURNAL of the NATIONAL CANCER INSTITUTE (Oxford Academy). Więcej informacji na temat AVE oraz o programie pilotażowym na stronie MobileODT – Automated Visual Evaluation (AVE) explained: Everything you need to know about the new AI for cervical cancer screening oraz MobileODT and partners to launch first wide-scale deployment of AI screening for Cervical Cancer.

Artykuł dr n. med. Grzegorza Głąba na temat przesiewowych badań kolposkopowych z zastosowaniem EVA SYSTEM – Mobilny kolposkop, Nowy Gabinet Ginekologiczny nr 1/2018.

Rozmowa z prof. Mariuszem Bidzińskim na temat profilaktyki pierwotnej, cytologii i kolposkopii oraz wczesnego wykrywania raka szyjki macicy – Wolę zapobiegać niż leczyćNowy Gabinet Ginekologicznynr 3/2018.

Estetycznie i profilaktycznie – wywiad z dr Zbigniewem Wróblem na temat rosnącego zainteresowania zabiegami ginekologii estetycznej i profilaktyce raka szyjki macicy. Nowy Gabinet Ginekologiczny nr 5/2018.