Wprowadzamy do Polski najnowsze technologie medyczne

Człowiek. Technologia. Zdrowie.

O nas

Mobile SCANMED Systems to nowoczesna, polska firma, która wprowadza na nasz rynek zaawansowane technologicznie urządzenia, rozwiązania i usługi związane z sektorem medycznym. Specjalizujemy się we wdrażaniu projektów opartych o sztuczną inteligencję w diagnostyce medycznej.

Nasza działalność rozpoczęła się w 2018 roku od skupienia się na segmencie ginekologii. Punktem wyjścia była chęć pomocy coraz większej liczbie kobiet, u których diagnozowano raka szyjki macicy. Dużą rolę odegrał czynnik osobisty – bliska osoba potrzebowała podjęcia szybkich i skutecznych działań medycznych. Konsekwencją był kolejny krok, a więc poszukiwanie dostępu do najnowszej wiedzy i badań oraz innowacyjnych rozwiązań wspierających diagnostykę ginekologiczną.

Tak powstała firma Mobile SCANMED System. Jej misją jest wprowadzanie do Polski najlepszych i najnowszych technologii, które są wykorzystywane na zaawansowanych rynkach medycznych na całym świecie.

Nasza oferta początkowo skupiała się na urządzeniach i produktach umożliwiających wczesne wykrywanie zmian przednowotworowych oraz raka szyjki macicy (RSM) – jednego z najgroźniejszych nowotworów wśród kobiet. W tym zakresie jesteśmy wyłącznym przedstawicielem izraelskiej firmy MobileODT w Polsce.

Po kilku latach funkcjonowania i rozwoju znacznie poszerzyliśmy zakres działania o inne obszary, produkty i usługi. Są one związane z szeroko pojętym sektorem medycznym, a także okołomedycznym.

Jesteśmy także wyłącznym przedstawicielem firmy Ice Cure Medical w Polsce, dzięki czemu polscy pacjenci oraz lekarze mają dostęp do krioablacji systemem ProSense, wykorzystującym ciekły azot do usuwania łagodnych, złośliwych i przerzutowych guzów nowotworowych. To innowacyjna oraz małoinwazyjna metoda leczenia onkologicznego stosowana na całym świecie.

Współpracujemy z najlepszymi firmami i ośrodkami badawczymi z najbardziej rozwiniętych technologicznie krajów, takich jak: Izrael, Chiny czy Stany Zjednoczone.

Angażujemy się i uczestniczymy w badaniach klinicznych oraz pracach naukowych. Prowadzimy pilotażowe działania z wiodącymi uczelniami oraz organizacjami i instytucjami medycznymi. Współpracujemy z fundacjami i organizacjami działającymi na rzecz pacjentów.

Naszym celem jest informowanie oraz edukowanie społeczeństwa w zakresie ochrony swojego zdrowia. Chcemy zwiększać świadomość ludzi na temat konieczności wykonywania profilaktycznych badań. Podkreślamy znaczenie dbania także o otoczenie i środowisko, które mają niebagatelny wpływ na stan zdrowia człowieka.

Propagujemy szybką i nowoczesną diagnostykę, badania przesiewowe oraz małoinwazyjne metody leczenia. Dążymy do zwiększenia dostępności na naszym rynku do najnowszych technologii medycznych, badań, ośrodków i lekarzy, a także wiedzy o innowacyjnych czy alternatywnych sposobach leczenia.

  • Naszym celem jest nieustanne udoskonalanie i wspieranie nowoczesnej diagnostyki oraz śledzenie światowych trendów oraz innowacyjnych metod leczenia.

  • Stawiamy na rozwój, a także łatwy dostęp na polskim rynku do najnowszych technologii medycznych.

  • Oferujemy pionierskie i wysokiej jakości rozwiązania oraz produkty. Udostępniamy je zarówno lekarzom, pacjentom, placówkom medycznym, jak również firmom związanym z szeroko pojętym biznesem.

  • Zależy nam na tym, aby chronić to, co jest bezcenne – zdrowie.