Wprowadzamy AVE
Automated Visual Evaluation!
Algorytm sztucznej inteligencji opracowywany przez zespół National Cancer Institute (NCI) pod kierownictwem prof. Marka Schiffmana i Nicolasa Wentzensena.
Algorytm sztucznej inteligencji opracowywany przez zespół National Cancer Institute (NCI) pod kierownictwem prof. Marka Schiffmana i Nicolasa Wentzensena.
AVE AI w diagnostyce raka szyjki macicy
AVE AI to algorytm w standardzie diagnostycznym, który pozwoli na wykrywanie dysplazji na szyjce macicy na poziomie powyżej 90% i swoistości powyżej 85%.
Obecnie badania oparte są na grupie ponad 100.000 kobiet o różnym pochodzeniu etnicznym. W tym projekcie brały udział również polskie ośrodki medyczne.
AVE AI to zautomatyzowana wizualna ocena stanu szyjki macicy oparta na algorytmach sztucznej inteligencji uczącej się maszynowo. Zapewnia lekarzom większą pewność we wczesnej diagnostyce – umożliwia wykluczenie lub wczesne wykrycie nowotworu. Algorytm ma działać w standardzie triage w korelacji z genotypowaniem HR HPV i/lub cytologią LBC, P16/Ki67.
Sztuczna inteligencja została opracowana na podstawie badań i analiz ekspertów w dziedzinie kolposkopii.
Połączenie AVE AI i EVA Pro zapewnia wysokiej klasy obraz diagnostyczny, a także kontrolę jakości w dowolnej lokalizacji.
Sztuczna inteligencja daje szybkie wyniki, co pozwala jak najlepiej wykorzystać czas wizyty w gabinecie.
AVE AI z kolposkopem EVA Pro jako „standard of care” w każdym gabinecie ginekologicznym.
W naszej opinii lekarze zasługują na najbardziej zaawansowane technologicznie urządzenia oparte na sztucznej inteligencji i powinni mieć nieograniczoną możliwość oferowania pacjentkom najlepszych badań. Wykorzystując moc sztucznej inteligencji, algorytm AVE działający z EVA Pro daje kobietom lepszy dostęp do specjalistów, mogących zapewnić im wysoką jakość badań i opieki.
Sztuczna inteligencja
Wprowadzamy najbardziej zaawansowane technologie i najnowocześniejsze urządzenia. Rozszerzając możliwości systemu EVA Pro dążymy do zwiększenia dostępności badań przesiewowych w kierunku raka szyjki macicy. Sztuczna inteligencja klasy medycznej to niezwykle obiecująca technologia, dzięki której lekarze mogą zapewnić swoim pacjentkom lepszą opiekę. Daje ona dostęp do najlepszego z możliwych badań w odpowiednim czasie, pozwala lekarzom określić najwłaściwszą strategię postępowania, a pacjentkom – znaleźć odpowiednie środki, by zmierzyć się z chorobą.
Wsparcie decyzji klinicznych
Sztuczna inteligencja klasy medycznej nie zastępuje lekarza. To przede wszystkim potężne narzędzie rozszerzające możliwości diagnostyczne. Obecnie sieci neuronowe są uczone rozpoznawania wzorców przy użyciu dziesiątek tysięcy obrazów. Analiza z wykorzystaniem sztucznej inteligencji sprawi, że zaawansowana diagnostyka znajdzie się w zasięgu milionów kobiet, które potrzebują lepszego dostępu do badań przesiewowych w kierunku raka szyjki macicy.
Dla specjalistów i nie tylko
Wykorzystanie sztucznej inteligencji jako wsparcia w podejmowaniu decyzji służy zarówno specjalistom, jak i osobom przeprowadzającym badania diagnostyczne, które specjalistami nie są. W pierwszym przypadku sztuczna inteligencja jest źródłem dodatkowej opinii, w drugim – pozwala na natychmiastowe badanie, gdy dostęp do specjalisty jest utrudniony, a także umożliwia badania, które do tej pory były poza zasięgiem z uwagi na ograniczoną infrastrukturę czy zasoby.