• ProSense™

  NOWA GENERACJA
  TECHNOLOGII KRIOABLACJI

  System ProSense™ jest skutecznym rozwiązaniem do krioablacji ciekłym azotem (LN2), który bezpiecznie, szybko i bezboleśnie niszczy guzy, bez konieczności wykonywania zabiegu chirurgicznego.

  Dowiedz się więcej

Jak to działa?

System do krioablacji ProSense™ na bazie ciekłego azotu wykorzystuje ekstremalnie niskie temperatury do bezpiecznego, szybkiego i bezbolesnego niszczenia guzów w trakcie minimalnie inwazyjnego zabiegu. To uznana i skuteczna terapia stosowana od dziesięcioleci w usuwaniu nowotworów piersi, nerek, wątroby, płuc, kości i prostaty.

Kierowana za pomocą ultradźwięków lub tomografii komputerowej sonda jest wprowadzana do guza.

Ciekły azot wytwarza ujemną temperaturę, zamieniając guz w kulę lodu. W środku kuli panuje temperatura -40°C, a sama igła ma temperaturę pokojową i nie parzy skóry pacjenta.

Cykl zamrażania-rozmrażania-zamrażania natychmiast niszczy docelową chorą tkankę, pozostawiając przyległe zdrowe tkanki nieuszkodzone.

Martwe szczątki są wchłaniane przez organizm.

Kiedy stosować krioablację?

 • W pierwotnych i wtórnych guzach nerek
 • W pierwotnych i wtórnych zmianach w płucach (stadium T1)
 • W łagodnych i złośliwych zmianach w układzie mięśniowo-szkieletowym
 • W łagodnych i złośliwych guzach wątroby
 • W łagodnych i złośliwych zmianach w piersiach: rak piersi i gruczolakowłókniaki
 • W leczeniu endometriozy, prostaty oraz w krioimmunologii
 • W leczeniu paliatywnym (uśmierzanie bólu kości przy metastazie)

Krioablacja jest małoinwazyjną metodą leczenia,
która wykorzystuje ekstremalne zimno do zamrażania
i dokładnego niszczenia chorej tkanki w strefie guza.

Wątroba

Krioterapia wątroby jest skuteczna i bezpieczna, o czym świadczy znaczne obniżenie stężenia CEA po zabiegu oraz niskie ryzyko powikłań.

Wykazano, że w leczeniu zarówno pierwotnych, jak i wtórnych złośliwych nowotworów wątroby jest to metoda, która znacznie przedłuża życie i łagodzi dolegliwości bólowe. Ma ona szczególną wartość w przypadkach, w których resekcja jest trudna z powodu bliskości naczyń, rozległego naciekania lub marskości wątroby.

Piersi

Krioablacja guzów piersi daje kosmetycznie lepsze rezultaty w porównaniu do lumpektomii. Zabiegi trwają zwykle mniej niż godzinę i pacjentki mogą szybko powrócić do normalnej aktywności.

System ProSense™ jest z powodzeniem stosowany w leczeniu gruczolakowłókniaków od 2012 roku.

Od 2014 roku system ProSense™ jest testowany w ramach badania klinicznego ICE3: największe kontrolowane, wielolokacyjne badanie kliniczne, jakie kiedykolwiek przeprowadzono dla krioablacji opartej na azocie względem guzów małych, niskiego ryzyka oraz wykrytych we wczesnym stadium zaawansowania złośliwych guzów piersi, bez ich późniejszego usuwania.

Nerki

Krioterapia guzów nerek jest uznaną i sprawdzoną metodą leczenia, która pozwala na zachowanie funkcji nerek, przy niskim ryzyku uszkodzenia okolicznych narządów.

„Krioablacja guzów nerek jest wykonalna, bezpieczna, skuteczna, opłacalna, z niskim odsetkiem powikłań i może być łatwo powtórzona. W porównaniu z zabiegiem chirurgicznym jest to procedura wyraźnie szybsza; pacjenci, których leczymy rano, do południa wychodzą do domu”.

Profesor Ofer Nativ, MD, Chirurg urologiczny, Elisha Hospital, Hajfa, Izrael

Kości

Jako terapia paliatywna, krioablacja w przerzutowych guzach kości zapewnia istotne klinicznie zmniejszenie bólu.

„Zaletą systemu ProSense™ w porównaniu z innymi urządzeniami do ablacji jest to, że pacjent nie odczuwa żadnego bólu ani podczas zabiegu, ani po nim. Ponieważ możemy łatwo sprawdzić obszar ablacji i zobaczyć formowanie się kuli lodu za pomocą tomografii komputerowej lub USG, możemy w bardzo bezpieczny sposób pokrywać obszar guza bez uszkadzania wrażliwych struktur w pobliżu”.

Profesor Franco Orsi, MD, Dyrektor Onkologii Interwencyjnej, Europejski Instytut Onkologii, Mediolan, Włochy

Płuca

Krioablacja w leczeniu nowotworu płuca stanowi stosunkowo bezpieczną opcję dla pacjentów z nowotworem płuca w I stadium oraz jako leczenie paliatywne w celu cytoredukcji i złagodzenia objawów w zaawansowanym stadium nowotworu płuca.

„U 101 pacjentów z niedrobnokomórkowym nowotworem płuca w stadium T1N0M0 stwierdziliśmy, że wykorzystanie systemu ProSense™ opartego na ciekłym azocie (LN2) jest obiecującą metodą leczenia guzów o wielkości <1,8 cm. Ponadto, systemy LN2 mają większą moc i niższy koszt w porównaniu z systemami do krioablacji z użyciem gazu argonowego”. Dr. Hiroaki Nomori, Centrum Medyczne Kameda, Japonia

Zalety systemu ProSense™

System do krioablacji ProSense™ zapewnia niezawodną krioterapię
w różnych warunkach leczenia. Jest łatwy w obsłudze i może być używany
na sali operacyjnej, na oddziale radiologii lub w warunkach gabinetowych.


Technologia
potwierdzona klinicznie


Opłacalne leczenie w gabinecie


Krótki czas trwania zabiegu
– mniej niż 30 minut


Konsola z ekranem
dotykowym


Szeroki wybór sond
pod indywidualne potrzeby


Niewielkie, bezpieczne, wygodne
i łatwe w użyciu rozwiązanie

Bezbolesny zabieg umożliwiający
natychmiastowy powrót
do codziennych czynności


Zatwierdzony przez FDA,
posiada znak CE

Zalety kriosondy ProSense™

 • Różne rozmiary sond dostosowane do wielkości strefy ablacji
 • Zapewniają najwyższą skuteczność i bezpieczeństwo
 • Chłodzona jest tylko końcówka kriosondy, co zapewnia ukierunkowane niszczenie chorej tkanki
 • Przyjazne dla środowiska i łatwe w przechowywaniu, dzięki niewielkim elementom jednorazowego użytku


Skuteczne zamrożenie
Szybki spadek temperatury
przy stabilnym zamrażaniu


Duża kula lodowa
Pasywne rozmrażanie pomiędzy
etapami zamrażania


Niskie temperatury
-160°C ± 10°C
Tworzą duże obszary martwicy


Łatwość obsługi
Pojedyncza kriosonda, wiele cykli
zamrażania, opcje relokacji

Pracuję z ProSense™

Dr n. med. Tomasz Sędziak
Specjalista Małoinwazyjnej Chirurgii Onkologicznej

Od ponad 12 lat specjalizuje się w chirurgii małoinwazyjnej. Z wykorzystaniem technologii ProSense™ leczy zmiany w obrębie piersi, nerek, wątroby, płuc, prostaty i kości. Zabiegi wykorzystujące krioablację ciekłym azotem wykonuje w szpitalu EuroMediCare we Wrocławiu.

Więcej →

Ulotka dla pacjentów
Ulotka dla lekarzy

Masz pytania? Napisz do nas!

Mobile Scanmed Systems jest wyłącznym administratorem danych przekazanych nam przez osoby trzecie. Pobierając nasze zasoby lub wysyłając do nas zapytania, udzielasz nam zgody na przesyłanie Ci dalszej korespondencji, takiej jak nasz firmowy newsletter, powiadomienia o wydarzeniach lub aktualizacje dotyczące świadczonych przez nas usług. W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji naszych wiadomości lub zmienić preferencje dotyczące tego, co od nas otrzymujesz. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności, aby dowiedzieć się więcej o sposobach ochrony i zabezpieczania Twoich danych osobowych.

OŚRODKI WYKONUJĄCE ZABIEGI KRIOABLACJI SYSTEMEM PROSENSE™ W POLSCE:

Wrocław

EuroMediCare
Szpital Specjalistyczny z Przychodnią
ul. Pilczycka 144
Wrocław
tel.: +48 71 71 17 400

Mobile Scanmed Systems jest wyłącznym administratorem danych przekazanych nam przez osoby trzecie. Pobierając nasze zasoby lub wysyłając do nas zapytania, udzielasz nam zgody na przesyłanie Ci dalszej korespondencji, takiej jak nasz firmowy newsletter, powiadomienia o wydarzeniach lub aktualizacje dotyczące świadczonych przez nas usług. W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji naszych wiadomości lub zmienić preferencje dotyczące tego, co od nas otrzymujesz. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności, aby dowiedzieć się więcej o sposobach ochrony i zabezpieczania Twoich danych osobowych.

Mobile SCANMED Systems
Racławicka Center
ul. Skarbowców 23a
53-025 Wrocław

Marcin Weksler
CEO
+48 512 354 354
marcin.weksler@mobilescanmed.pl

office@mobilescanmed.pl

Zaawansowany system do krioablacji na bazie ciekłego azotu, który wykorzystuje bardzo niskie temperatury do bezpiecznego, szybkiego i bezbolesnego niszczenia guzów (łagodnych i nowotworowych) w trakcie minimalnie inwazyjnego zabiegu, opracowała założona w 2006 roku firma IceCure Medical. Po uzyskaniu pozwolenia w 2021 roku Amerykańskiej Agencji Żywności i Leków (FDA) oraz znaku CE, system do krioablacji ProSense™ jest sprzedawany na całym świecie. W Polsce autoryzowanym dystrybutorem tej technologii jest Mobile SCANMED Systems Sp. z o.o. z Wrocławia.