• EVA Pro Najnowsza generacja mobilnej kolposkopii

  EVA Pro to technologia, która zmienia badanie szyjki macicy. Jest cyfrową innowacją w zakresie diagnostyki w kierunku wczesnego wykrycia zmian przednowotworowych i raka szyjki macicy.

  Dowiedz się więcej
 • Zintegrowane cyfrowe rozwiązanie składające się z urządzenia optycznego, połączone z aplikacją i portalem internetowym
 • Działa w oparciu o zatwierdzony przez National Cancer Institute algorytm AVE
 • Spełnia funkcję mobilnego kolposkopu do wykrywania zmian w kierunku raka szyjki macicy (RSM), jak również narzędzia do obrazowania stanu szyjki macicy, pochwy i sromu. Oferowane jest także w wersji wykorzystującej algorytmy sztucznej inteligencji w postaci zintegrowanej z nim technologii VisualCheck™
 • Stanowi ultranowoczesne i rekomendowane wsparcie dla lekarzy ginekologów i położników przy wstępnej diagnostyce w kierunku wykrywania zakażeń HPV, nieprawidłowości oraz zmian przednowotworowych i raka szyjki macicy
 • Ocenia ryzyko dysplazji szyjki macicy w gabinecie lekarskim
 • Posiada certyfikat FDA i oznaczenie CE
 • Niezbędny w każdym gabinecie ginekologicznym

Badanie diagnostyczne

EVA Pro zapewnia doskonałą jakość zdjęć dzięki silnemu powiększeniu, optyce antyrefleksowej oraz użyciu podwójnego źródła światła. Lekkość, poręczność i łatwa obsługa urządzenia sprawia, że obrazy szyjki macicy może pobrać nie tylko lekarz, lecz również pielęgniarki, położne i przeszkolony personel medyczny w każdym gabinecie ginekologicznym i w każdej Poradni dla Kobiet.

Wszystkie dane pacjentki można wprowadzić poprzez cyfrowy ekran dotykowy urządzenia EVA Pro. Z chwilą, gdy wraz ze zdjęciami z badania są one automatycznie i bezprzewodowo przesłane do zabezpieczonej bazy danych na Portalu EVA, powstaje elektroniczna karta pacjentki, zgodna z EMR, HIPAA oraz RODO.

Pełna analiza i kontrola online

System EVA umożliwia dodawanie adnotacji bezpośrednio na zdjęciach w czasie rzeczywistym. Ułatwia analizę oraz daje szybki wynik badania wraz z opcją porównywania rezultatów przez specjalistów zalogowanych do Portalu EVA na urządzeniach stacjonarnych i mobilnych.

Aplikacja mobilna pozwala na bezprzewodowe wysyłanie danych. System umożliwia pełną rejestrację i tworzenie kart pacjentek, szybką reakcję na wszelkie zdiagnozowane zagrożenia oraz prowadzenie rozbudowanych statystyk, konsultacji i analiz.

Przyspiesz przepływ pracy klinicznej poprzez usprawnienie
sposobu przeprowadzania badań, rejestrowania, dokumentowania,
przeglądania i archiwizowania przypadków medycznych.

Pobierz obraz

Uzyskaj wysokiej jakości zdjęcia i filmy dzięki 16-krotnemu powiększeniu optycznemu.

Udokumentuj

Zaznacz miejsca do wykonania biopsji lub inne interesujące obszary. Dodaj swoje komentarze i notatki do dokumentacji w celu opisania przypadków i konsultacji.

Współpracuj

Bezpiecznie udostępniaj przypadki pacjentek współpracownikom i lekarzom w celu dokonania prawidłowej oceny stanu zdrowia.

Edukuj

Omawiaj i przeglądaj przypadki pacjentek ze stażystami, młodszymi lub mniej doświadczonymi lekarzami. Przeprowadzaj zdalne szkolenia.

Analizuj

Administratorzy Portalu EVA mogą przeglądać poszczególne przypadki pacjentek i analizować je, przyspieszając podjęcie odpowiednich kroków w celu dalszego leczenia.

Mocne strony EVA Pro

Technologia, która zmienia badanie szyjki macicy

Wbudowana kamera z funkcją 16x powiększania obrazów. Doskonałej jakości zdjęcia

Funkcja nanoszenia adnotacji bezpośrednio na obrazach

Cyfrowy ekran dotykowy z wyświetlaczem LCD

Bezprzewodowa komunikacja z zabezpieczoną bazą danych pacjentek na portalu MobileODT

 • Mobilny i lekki, bezprzewodowy. Dostarczany w komplecie ze statywem
 • Zaawansowane oprogramowanie do zarządzania zdjęciami i filmami w urządzeniu lub na portalu
 • Podwójne źródło światła. Polaryzatory redukujące refleksy. Obrazy są czyste i wyraźne
 • Możliwość zintegrowania z technologią VisualCheck – zautomatyzowaną wizualną oceną stanu szyjki macicy opartą na algorytmach sztucznej inteligencji
 • Nowy zielony filtr obrazu. Zaprojektowany w celu optymalizacji kontrastu struktur naczyniowych
 • Bezdotykowe rejestrowanie obrazów za pomocą gestów. Pełna aseptyka
 • Bezkontaktowy zarówno dla pacjentki, jak i osoby wykonującej badanie
 • Prosta i intuicyjna obsługa w języku polskim
 • Długi czas pracy dwóch baterii (do 10 h). Łatwo wymienne akumulatory

Ponad 1 000 000

zdjęć szyjki macicy
wykonanych za pomocą
systemu EVA

1. PROSTA APLIKACJA

Prosta aplikacja
zgodna z HIPAA

 1. Wprowadzanie informacji o pacjentce
 2. Wykonanie zdjęć i wideo w trakcie badania,
  aktywacja elektronicznych filtrów
 3. Wprowadzenie adnotacji bezpośrednio na zdjęciu i integracja z EMR
1
2
3

2. ANALIZA DANYCH

Ulepszona analiza danych

 1. Poszerzenie wiedzy na temat badanego przypadku na podstawie wzorców z praktyki i decyzji klinicznych.
 2. Zapis danych pacjentki oraz decyzji klinicznych wynikających z przeprowadzonego badania
1
2

3. PORTAL ONLINE

PEŁNA KONTROLA DANYCH

 • portal online bezpieczny, kodowany, zgodny z HIPAA
 • zmniejszenie ilości tradycyjnej dokumentacji medycznej dzięki łatwemu eksportowi danych do EMR

GWARANCJA JAKOŚCI

Administratorzy portalu i specjaliści mogą przeglądać wszystkie przypadki i generować raporty dla polepszania jakości funkcjonowania systemu i w celach szkoleniowych.

4. INTEGRACJA ROZWIĄZAŃ

Łatwa w użyciu aplikacja mobilna

Optyka wysokiej jakości

Materiał diagnostyczny wysokiej jakości

Przechowywanie danych i możliwość wszechstronnej analizy

„Od wielu lat pracuję jako ginekolog w lecznictwie szpitalnym oraz ambulatoryjnym i wiem, jak ważne są narzędzia do szybkiej diagnostyki przesiewowej w kierunku chorób nowotworowych. Technologia ta może okazać się bardzo przydatna w każdym gabinecie ginekologicznym przy wybieraniu pacjentek, u których niezbędna jest dalsza diagnostyka w kierunku nieprawidłowych zmian na tarczy pochwowej szyjki macicy”.

„Mam nadzieję, że dzięki systemowi EVA firmy Mobile ODT kolposkopia stanie się równie popularnym badaniem jak rozmaz cytologiczny. Kolposkopia i cytologia stosowane łącznie rzadko zawodzą. Technika badania kolposkopem EVA jest prosta, nie jest konieczne wielkie doświadczenie, a dzięki możliwości połączenia z Portalem MobileODT obrazy z inspekcji można przekazać do oceny ekspertom. To powinien być przełom w bardziej efektywnym wykrywaniu zakażeń HPV i zmian przednowotworowych szyjki macicy.”

Kolposkopia jest (…) badaniem, które jest w stanie wykryć najwcześniejsze zmiany w szyjce macicy nawet na kilkanaście lat przed rozwojem raka (…), nie jest zabiegiem i nie pociąga za sobą żadnych niebezpieczeństw dla zdrowia i nie sprawia bólu.

„Dbając o komfort i bezpieczeństwo naszych pacjentek, jak również samych lekarzy, zakupiliśmy system EVA. Jest on bardzo przyjazny i pozwala na szersze stosowanie kolposkopii w gabinetach ginekologiczno-położniczych. Jesteśmy tego najlepszym przykładem.”

„Obecnie metody diagnostyki pogłębionej nieprawidłowości szyjki macicy w centralnym punkcie stawiają badanie kolposkopowe, które polega na bezpośredniej wzrokowej ocenie stanu szyjki macicy. Jednak w związku z tym, że kolposkopia jest metodą dosyć skomplikowaną, potrzebuje uproszczenia, tak, aby stała się narzędziem bardziej przyjaznym większej liczbie lekarzy. Chodzi przede wszystkim o maksymalne ułatwienie w posługiwaniu się kolposkopem, czyli zmniejszenie urządzenia tak, aby można było z niego korzystać w większości, nawet małych gabinetów, a także ułatwienie sposobu prezentowania/edytowania/drukowania zdjęć. Wszystkie te cechy łączy system EVA: jest poręczny, kompaktowy, prosty w obsłudze i przyjazny, bo wyprodukowany na bazie popularnego smartfona, którego obecnie wszyscy używają na co dzień. Ważne korzyści płyną także z mobilności urządzenia i dobrej jakości obrazu, a także możliwości opisu zdjęć w czasie rzeczywistym”.

„Mobilny kolposkop EVA posiada kilka zalet. Każda z nich powoduje, że w codziennej pracy posługuję się najnowszą wersją urządzenia EVA Pro. W pierwszej kolejności jest łatwość obsługi. Nie bez znaczenia jest też dobry portal, elektroniczna karta pacjentki, obrazowanie i wspomniana już archiwizacja. Ponadto istotna jest sama mobilność urządzenia. Wszystkie swoje obrazy mam ze sobą wszędzie tam, gdzie jest zasięg sieci. Patrząc na coraz większe znaczenie archiwizacji obrazów – i to zarówno dla pacjenta, jak i dla celów własnych – warto zainwestować w technologię jaką oferuje EVA Pro. Tym bardziej, że pozwala ona na wykonywanie kolposkopii mniej doświadczonym lekarzom czy asystentom i umożliwia przesyłanie wyników do oceny ekspertom w tej dziedzinie. To z kolei, w połączeniu z cytologią płynną, obecnością p-16, oznaczaniem obecności DNA wirusa HPV, w dniu dzisiejszym powinno stanowić podstawę skryningu raka szyjki macicy. Uważam, że system EVA może być zaczątkiem nowej generacji walki z rakiem”.

„Dziś używam EVA System. Dla kogoś, kto ma pojęcie i zna się na kolposkopii jest to bardzo dobre rozwiązanie. Mobilność tego urządzenia to ogromna zaleta. Dzięki temu, że mam doświadczenie i wyobraźnię, to zauważę każdą różnicę i wychwycę podejrzane miejsce. Czasami uda się pokazać HPV, czasami widzę rzęskowicę. Dla mnie, jako ginekologia, duże znaczenie ma również dobre oprogramowanie z kartą i historią pacjentki. Używam stojaka, dzięki temu urządzenie i obraz są stabilne, a badanie wykonuje się delikatnie. Odwzorowanie koloru jest bardzo dobre, a jeśli się ma wątpliwości można manewrować powiększeniami zrobionych obrazów. Uważam, że każdy szanujący się ginekolog powinien robić badania kolposkopowe”.

„Kolposkopia wykrywa raka szyjki macicy na jego wczesnym etapie. Szybka diagnostyka i skierowanie do szpitala chroni pacjentki przed rozwojem choroby. Z uwagi na to, że rośnie liczba pacjentek ze wskazaniami do kolposkopii, dobrze jest mieć możliwość zaproponowania takiego badania we własnym gabinecie. Tym też podyktowana była decyzja o zakupie nowoczesnego sprzętu – mobilnego kolposkopu EVA System. Jego największą zaletą jest możliwość obrazowania i archiwizacji danych, a także konsultacji uzyskanych obrazów. Choć jeszcze z konsultacji nie korzystałam, to zdecydowanie chciałabym mieć taką możliwość w wybranych przypadkach, gdy pojawiają się wątpliwości. Uważam, że telemedycyna to przyszłość wielu dziedzin, w tym również kolposkopii w ginekologii”.

„Kolposkop EVA kupiłem z dwóch powodów: pierwszy to konieczność wzbogacenia gabinetu o nowoczesny sprzęt do diagnostyki, a drugi: żeby w przypadku wykonywania biopsji szyjki zrobić to rzetelnie w powiększeniu z miejsc podejrzanych, a nie, jak do dzisiaj robi się to w wielu szpitalach, gdzie nadal dzieli się tarczę części pochwowej na 4 sektory i czy trzeba, czy nie trzeba pobiera z każdego z nich po jednym wycinku. Eva System to interesująca propozycja. Jestem zadowolony z zakupu i zamierzam częściej korzystać z kolposkopu, ponieważ zdecydowanie lepiej, nawet w celu pobrania cytologii, oglądać szyjkę w powiększeniu, żeby czegoś nie przeoczyć, a dotyczy to też zmian na sromie. Ponadto, przed wykonaniem np. labiominoroplastyki wskazana jest dokumentacja fotograficzna, którą w systemie EVA łatwiej przechowywać.”

„EVA System jest ogromną szansą dla naszej populacji na skuteczną walkę z rakiem szyjki macicy. Łatwość obsługi, prosty i nie pozostawiający miejsca na niedomówienia sposób opisu, wygodna archiwizacja oraz możliwość przesyłania wyników badań zmieniają diametralnie możliwości diagnostyczne i terapeutyczne lekarza. Kolposkopia powinna być obowiązkowym badaniem odpowiednio wycenionym i wykonywanym przez wyszkolony personel, a dzięki EVA System może odbywać się on-line. Nie ma odwrotu od nowoczesnych technik diagnostycznych i metod profilaktycznych”.

„Kolposkop EVA ze względu na wymiary i intuicyjną obsługę jest świetnym połączeniem nowej technologii i komfortu pracy. Badanie kolposkopowe można wykonać praktycznie od razu, bez konieczności uruchamiania dodatkowych aplikacji w komputerze. Skraca to czas badania wyłącznie do merytorycznej oceny klinicznej. Kolposkop jest poręczny, wielkości małego tabletu, z możliwością zamocowania na ruchomym statywie. Przesłanie danych z urządzenia następuje poprzez wi-fi do komputera w gabinecie. (…) Możliwość wykonania u każdej pacjentki badania kolposkopowego byłaby ideałem”.

„Kolposkop mobilny EVA wzbogaca praktykę ginekologiczną bez zbędnych komplikacji. Osobiście używam go na co dzień w ambulatoryjnej praktyce ginekologicznej. Jest kompaktowy i przyjazny w obsłudze. Owa łatwość obsługi wraz z wysoką jakością obrazu stanowi dużą pomoc w szybkim podejmowaniu właściwych decyzji diagnostyczno-leczniczych”.

„Kolposkop mobilny używam na co dzień. Stosuję go zarówno do przeprowadzania badań kolposkopowych po uzyskaniu nieprawidłowych wyników badań cytologicznych, jak i do badań profilaktycznych szyjki macicy. Poza tym przydaje się również do przygotowywania dokumentacji fotograficznej w przypadku obecności wykwitów na sromie czy w pochwie, lub gdy pojawiają się inne nieprawidłowości w tych okolicach. Mam wrażenie, że pacjentki czują się dużo bardziej komfortowo, kiedy mają wykonywane zdjęcia sromu czy pochwy kolposkopem mobilnym, a nie fotograficznym aparatem medycznym. Dodatkowo, komfort i poczucie bezpieczeństwa zwiększa możliwość obejrzenia zdjęć, po chwili, na ekranie komputera. Jest to możliwe dzięki automatycznej kompatybilności, uzyskanej za pośrednictwem Wi-Fi, pomiędzy kolposkopem mobilnym a laptopem”.

„Badanie kolposkopowe wymaga pewnej wirtuozerii i jest czasochłonne. W związku z tym za dobry kierunek dla mniej doświadczonych kolposkopistów uważam system telemedyczny, dzięki któremu wyniki uzyskanych obrazów kolposkopowych mogą oni konsultować za pośrednictwem internetu z ekspertem. Jest to przydatne dla osób, które chcą tylko wykonywać barwienia i zdjęcia, ale nie chcą poświęcać czasu na ich ocenianie i opisywanie”.

„ Liczę, że dzięki autorskiemu Projektowi Salus feminis, który powołałam do życia, jak najwięcej Polek dowie się, między innymi o tym, że profilaktyczne badanie cytologiczne z tarczy szyjki macicy należy wykonywać raz na trzy lata, do końca życia. Zachęcam kobiety do śledzenia dostępności badań profilaktycznych w ramach Projektu Salus feminis”.

EVA Pro z technologią VisualCheck™ to inteligentne rozwiązanie umożliwiające wykluczenie lub wczesne wykrycie nowotworu.

VisualCheck™ jest technologią wykorzystującą algorytmy sztucznej inteligencji (AI) oraz algorytmy uczenia maszynowego (ML). W 2021 roku otrzymał pozytywną opinię Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników. VisualCheck™ ocenia wykonane za pomocą urządzenia EVA Pro obrazy tarczy szyjki macicy, na podstawie analizy miliona zdjęć znajdujących się w bazie, opisanych wcześniej przez światowej sławy ekspertów kolposkopii. Wynik analizy w przeciągu zaledwie jednej minuty wyświetla się na urządzeniu EVA Pro i zostaje zapisany na portalu EVA. VisualCheck nie wyręcza lekarza w podejmowaniu decyzji i nie zastępuje oceny klinicznej, ale jest dla niego dodatkowym wsparciem, podnosząc jakość diagnostyki.

EVA Pro to innowacyjny sprzęt nowej generacji, gwarantujący szybkie i trafne wsparcie diagnostyki szyjki macicy. Jest zintegrowany ze źródłem oświetlenia LED i optyką, które umożliwiają uzyskanie wysokiej jakości kolorowych zdjęć tarczy szyjki macicy. To pierwsze mobilne urządzenie posiadające możliwości obrazowania porównywalne ze sprzętem stacjonarnym. Jest lekkie, komfortowe i intuicyjne w obsłudze. To nowoczesne urządzenie diagnostyki optycznej niezbędne w każdym gabinecie ginekologicznym. Najwyższa jakość i innowacyjność rozwiązań urządzenia została doceniona przez ekspertów w branży medycznej.

Kolposkopia spełnia najważniejszą (obok cytologii) funkcję w badaniach profilaktycznych nowotworów szyjki macicy. Pozwala również na wykluczenie lub potwierdzenie innego rodzaju chorób szyjki macicy, pochwy i sromu. Niestety, ciągle stosunkowo niewielka dostępność kolposkopów w gabinetach ginekologicznych sprawia, że potencjał tych specjalistycznych urządzeń nie jest wykorzystywany w pełni. Z pewnością duży wpływ na to ma wysoka cena tradycyjnych kolposkopów, skomplikowane użytkowanie tych urządzeń, a także często konieczność posiadania specjalnych uprawnień do ich obsługi. Dlatego też nie w każdym gabinecie ginekologicznym można takie badanie wykonać.

W takim przypadku doskonałym rozwiązaniem problemów okazuje się nowoczesny mobilny wideokolposkop, prosty w obsłudze i wyposażony w wiele nowoczesnych, ułatwiających pracę udogodnień.

Zintegrowana z urządzeniem nowoczesna aplikacja pozwala na utworzenie i aktualizowanie szerokiej bazy badanych pacjentek, m.in. archiwizację uzyskanych informacji i obrazów w formie sekwencji wideo i plików graficznych, wprowadzanie ważnych danych medycznych, a także przesyłanie bezprzewodowo informacji w zakodowany i całkowicie bezpieczny sposób, zgodnie z HIPAA oraz EMR i RODO. Dzięki eksportowi owych danych do dowolnej bazy Ewidencji Medycznej, można w znaczny sposób zminimalizować ilość tradycyjnej (papierowej) dokumentacji medycznej. Niewątpliwą zaletą urządzenia EVA Pro jest wysyłanie uzyskanych obrazów poprzez bezprzewodową sieć Wi-Fi do portalu o ogólnoświatowym zasięgu, czego efektem jest możliwość skonsultowania się online ze specjalistami z całego świata, otrzymania opinii bardziej doświadczonych kolposkopistów czy nawet zwołania konsylium z ekspertami z różnych krajów.

Poza wspomnianą aplikacją, EVA Pro ma wiele innych funkcji i zalet. Posiada wbudowany system archiwizacyjny danych i grafiki oraz wideokolposkop, który sprawdzi się w wykonywaniu kolposkopii, a także np. w badaniach po napaści seksualnej.

Kolposkopy z wbudowaną kamerą i aplikacją EVA Pro wykonane są z najwyższej jakości materiałów i komponentów, w pełni bezpiecznych dla pacjentów oraz odpornych na uszkodzenia i zarysowania. Na każdy sprzęt udzielana jest wieloletnia gwarancja oraz wsparcie serwisowe. W urządzeniu można dodatkowo zamontować statyw.

Sprzęt jest poręczny, lekki i prosty w obsłudze, dzięki czemu ambulatoryjne badanie może wykonać nie tylko lekarz, ale również położna, pielęgniarka czy inny przeszkolony personel medyczny w Poradniach dla Kobiet czy gabinetach i klinikach ginekologicznych. Wszystkie dane i informacje dotyczące pacjentki można wprowadzać przez ekran dotykowy mobilnego kolposkopu, a następnie bezprzewodowo przesłać do zabezpieczonej bazy danych na specjalnym Portalu, na którym utworzona zostanie elektroniczna karta kobiety. Dane można przesłać również na stacjonarny komputer oraz dodatkowo podłączyć monitor do poglądu badania.

Podłączenie do Portalu ułatwia interaktywne prowadzenie konsultacji z innymi lekarzami w czasie rzeczywistym, bez względu na miejsce ich pobytu. Dzięki temu można na bieżąco konsultować dany przypadek, przesłać badanie do wybranego specjalisty i śledzić jego uwagi bezpośrednio w Portalu na omawianym zdjęciu. Wymiana informacji między kolposkopistą a osobą wykonującą badanie jest zabezpieczona i poufna. Specjaliści mogą przeglądać wszystkie przypadki zapisane na serwerze i generować raporty w celach szkoleniowych oraz poszerzania wiedzy na temat badanego przypadku na podstawie powstałych wzorców z praktyki klinicznej.

Kolposkopy z wbudowaną kamerą i systemem EVA zapewniają znakomitą jakość zdjęć dzięki optyce antyrefleksowej, zastosowaniu bardzo mocnego, jasnego źródła światła LED z filtrem polaryzacyjnym oraz silnemu powiększeniu. Obiektyw zapewnia kilkunastokrotne powiększenie obrazu, a w pełni naładowany akumulator – nawet 10 godzin ciągłej pracy. Urządzenie gwarantuje wyjątkową łatwość wykonywania zdjęć i filmów oraz wysoką, profesjonalną klasę obrazu. Nowoczesne światło LED o temperaturze barwy ok. 6000 Lx pozwala nawet na kilkadziesiąt tysięcy godzin nieprzerwanego świecenia.

Urządzenie optyczne z torem wizyjnym umożliwia natychmiastowe uzyskanie  wyniku, co wpływa także pozytywnie na stan emocjonalny pacjentki – od razu wie ona, czy wyniki są niepokojące i konieczne jest podjęcie ewentualnych dalszych badań diagnostycznych albo wdrożenie leczenia.

Mobilne urządzenie EVA Pro cechuje się wyjątkowo korzystnym stosunkiem jakości do kosztu. Cena to 24 900 zł. Istnieje możliwość rozłożenia płatności na korzystne raty lub leasing, a w przypadku regularnych i dużych zakupów, również uzyskania atrakcyjnych rabatów.

Zapraszamy do kontaktu z nami. Przedstawimy Państwu bezpłatnie i niezobowiązująco ofertę na sprzęt najlepiej dopasowany do konkretnych potrzeb i wymagań. Zapewniamy fachowe doradztwo w zakresie wyboru odpowiedniego sprzętu.

Chcesz dowiedzieć się
więcej o EVA Pro?