• MobiLab Testy antygenowe

  Szybki test antygenowy do diagnostyki stanów przednowotworowych i raka szyjki macicy. Wykrywa infekcje HPV, a nie nosicielstwo!

  Dowiedz się więcej
 • MobiLab Testy antygenowe

  Szybki test antygenowy do diagnostyki stanów przednowotworowych i raka szyjki macicy. Wykrywa infekcje HPV, a nie nosicielstwo!

  Dowiedz się więcej
 • Test MobiLab HPV ONCO E6/E7 jest szybkim testem antygenowym do jakościowego, wstępnego wykrywania onkoprotein E6 i E7 wirusa brodawczaka ludzkiego HPV o genotypie 16/18/31/33/45/52/58 w badanych próbkach z wymazu pobranego z szyjki macicy
 • Test jest przeznaczony do stosowania jako wsparcie w diagnostyce stanów przednowotworowych i raka szyjki macicy
 • Wynik testu odczytywany jest na płytce testowej
 • Test MobiLab należy do grupy testów szybkich – wynik w ciągu 15 minut
 • Posiada certyfikat FDA i oznaczenie CE
 • Zarejestrowany w Urzędzie Rejestracji Produktów Leczniczych w Polsce
 • Niezbędny w każdym gabinecie ginekologicznym
 • Format: 1 pojedynczy test
 • Zawartość opakowania: 20 testów (testy sprzedawane są w zestawach)

Jak to działa?

Test MobiLab HPV ONCO E6/E7 jest przeznaczony do wykrywania onkoprotein E6 i E7 szczepów HPV 16/18/31/33/45/52/58 poprzez wzrokową interpretację zmiany barwy w strefie testowej. Wykazuje również reaktywność krzyżową z innymi typami HPV niskiego ryzyka, w tym HPV 1, HPV 6 i HP 11.

1. Membrana w obszarze testowym została nasączona monoklonalnymi przeciwciałami E6 i E7 wirusa HPV 16/18/31/33/45/52/58.

2. Podczas testu próbka może wejść w reakcję z przeciwciałami monoklonalnymi anty-HPV E6 i E7, czyli kolorowymi koniugatami cząstek stałych, które zostały umieszczone na podkładce testowej.

3. Przygotowana do badania próbka jest upuszczana na membranę za pomocą sterylnej wymazówki (można użyć pipetki, szczoteczki Rovers) i oddziałuje z odczynnikami znajdującymi się na membranie.

4. Pojawienie się kolorowego paska oznacza wynik pozytywny, podczas gdy jego brak oznacza wynik negatywny. Pojawienie się kolorowego paska w obszarze kontrolnym (C) służy jako kontrola proceduralna i oznacza, że dodano odpowiednią ilość próbki.

Jak to działa?

Test MobiLab HPV 16/18 jest przeznaczony do wykrywania onkoprotein E6 i E7 wirusa HPV 16/18 poprzez wzrokową interpretację zmiany barwy w strefie testowej.

1. Membrana w obszarze testowym została nasączona monoklonalnymi przeciwciałami E6 i E7 wirusa HPV 16/18/31.

2. Podczas testu próbka może wejść w reakcję z przeciwciałami monoklonalnymi anty-HPV 16/18/31: E6 i E7, czyli kolorowymi koniugatami cząstek stałych, które zostały umieszczone na podkładce testowej.

3. Przygotowana do badania próbka jest upuszczana na membranę za pomocą sterylnej wymazówki (można użyć pipetki, szczoteczki Rovers) i oddziałuje z odczynnikami znajdującymi się na membranie.

4. Pojawienie się kolorowego paska oznacza wynik pozytywny, podczas gdy jego brak oznacza wynik negatywny. Pojawienie się kolorowego paska w obszarze kontrolnym (C) służy jako kontrola proceduralna i oznacza, że dodano odpowiednią ilość próbki.

Elementy znajdujące się w zestawie

20 osobno zapakowanych płytek (kasetek) testowych

20 probówek ekstrakcyjnych

20 sterylnych wymazówek

1 statyw roboczy

1 butelka (10 ml) roztworu buforowego do ekstrakcji A oraz 1 butelka (10 ml) roztworu buforowego do ekstrakcji B

Ulotka w języku polskim

Test MobiLab HPV ONCO E6/E7 to jakościowo i ekonomicznie uzasadniona nowa procedura w codziennej praktyce ginekologicznej.

łatwy w wykonaniu

wynik w ciągu 15 minut

nieinwazyjny dla pacjentki i zwiększający bezpieczeństwo lekarza

poszerza pakiet usług wczesnej diagnostyki

do wykonania w każdym gabinecie ginekologicznym

Zastosowanie praktyczne testów MobiLab HPV ONCO E6/E7

Procedura 1

Test MobiLab HPV ONCO E6/E7 wykonywany jest u każdej pacjentki. Stanowi on cenną wskazówkę zwiększającą czujność lekarza w danym typie wirusa HPV. Po uzyskaniu pozytywnego wyniku testu lekarz niezwłocznie przeprowadza kolposkopię i test HPV HR (14 wysokiego, 4 niskiego ryzyka).

Procedura 2

Test MobiLab HPV ONCO E6/E7 służy głównie do wyselekcjonowania pacjentek z grupy najwyższego ryzyka. W przypadku podejrzeń w badaniu cytologicznym lekarz wykonuje badanie kolposkopowe. Jeśli wynik jest nieprawidłowy lub nieadekwatny przeprowadzany jest test MobiLab HPV ONCO E6/E7.

Procedura 3

Test MobiLab HPV ONCO E6/E7 wykonywany jest pacjentkom, u których zachodzi podejrzenie infekcji HPV, a także u tych, które chcą natychmiast wiedzieć czy mają jeden z najbardziej groźnych typów wirusa. Test ten proponowany jest pacjentkom podczas wizyty jako wstęp do droższego i bardziej czułego testu HPV HR (14 onkogennych wirusów HPV) lub oba testy przeprowadzane są równocześnie. Szybki test antygenowy wykonywany jest również u pacjentek z prawidłowym wynikiem cytologii, który może być fałszywie ujemny.

Lata pandemii Covid-19 wykazały ogromną, praktyczną przydatność szybkich testów antygenowych, możliwych do wykonania bez specjalistycznego sprzętu analitycznego. Szybki test antygenowy amerykańskiej firmy MobiLab jest bardzo prosty do wykonania w każdym gabinecie ginekologicznym. Wynik można odczytać w ciągu 15 minut, czyli praktycznie przed zakończeniem badania pacjentki. Wysoka czułość wynosząca 93% przy równie wysokiej swoistości 91% w zakresie typów 16/18/31/33/45/52/58 to ogromne wsparcie. Dodatni wynik badania pozwala wyselekcjonować pacjentki o najwyższym ryzyku obecności zmian przednowotworowych, które należy poddać szczegółowej diagnostyce różnicowej przy użyciu standardowych metod, takich jak kolposkopia, cytologia na podłożu płynnym, badanie cytohistochemiczne p16/ki 67 czy testom molekularnym.

Materiałem do badania jest wymaz z szyjki macicy, który poddany działaniu aktywatorów pozwala w ciągu 15 minut otrzymać wynik na obecność wirusów HPV typu 16/18/31/33/45/52/58 – najczęściej wykrywanych i odpowiadających za około 70% wszystkich przypadków raka szyjki macicy. Od kilku miesięcy w swojej praktyce lekarskiej stosuję testy antygenowe HPV firmy MobiLab, które w połączeniu z cytologią płynną, kolposkopią oraz biopsją celowaną pozwalają na szybką diagnostykę chorób przenoszonych drogą płciową, skracając czas od rozpoznania do wdrożenia odpowiedniego leczenia i tym samym zwiększając kobietom szanse na pełny powrót do zdrowia.

U wszystkich pacjentek, którym wykonałem testy antygenowe HPV firmy MobiLab, dodatkowo pobrałem wymazy na obecność DNA 14 genotypów o wysokim ryzyku onkogennym wirusa brodawczaka ludzkiego (HPV), uzyskując pełną zgodność przy prawidłowo wykonanym badaniu. Patrząc na szybki rozwój nowych metod diagnostycznych, tradycyjna cytologia w niedługim czasie zostanie zastąpiona szybkimi testami HPV w połączeniu ze sztuczną inteligencją w kolposkopii.

Badaniami przesiewowymi powinny być objęte wszystkie kobiety aktywne seksualnie.

Producentem antygenowych testów MobiLab HPV ONCO E6/E7 jest amerykańska firma MobiLab Medical Innovatives Incl. Mobile SCANMED Systems jest wyłącznym importerem i dystrybutorem testów w Polsce. Testy są zatwierdzone przez FDA, posiadają znak CE oraz zostały zarejestrowane w Urzędzie Rejestracji Produktów Leczniczych w Polsce.