Ciesząc się, że tak krótkim czasie udało nam się uzyskać pozytywną opinię PTKiPSM, zapraszamy do zapoznania się z dokumentem zawierającym szczegółowy opis zakresu badań, jakim poddano kolposkop EVA SYSTEM, jak również ich wyniki i oceny oraz nazwy ośrodków medycznych, w których testowano nasze urządzenie.

Mobilność urządzenia oraz mobilność przechowywania, przetwarzania i analizy danych pacjentek uznano za najbardziej wyróżniające cechy EVY wśród dostępnych na rynku rozwiązań.

Prof. dr hab. med. Robert Jach
Prezes Polskiego Towarzystwa Kolposkopii i Patofizjologii Szyjki Macicy

OPINIE

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że system do zautomatyzowanej oceny wizualnej EVA z technologią VisualCheck opartą na sztucznej inteligencji, która pomaga lekarzom podejmować decyzje kliniczne, oceniając zmiany na szyjce macicy, otrzymał pozytywną opinię Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników.

„W dniu 11 stycznia 2021 roku Polskie Towarzystwo Ginekologów i Położników wydało Stanowisko, dotyczące systemu Enhanced Visual Assessment (EVA) z programem VisualCheck w diagnostyce zmian szyjki macicy. System EVA z programem VisualCheck otrzymał Pozytywną Opinię Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników (…). Wprowadzenie nowoczesnych przenośnych urządzeń obrazujących szyjkę macicy z interpretacją obrazów z zastosowaniem algorytmów sztucznej inteligencji w czasie rzeczywistym stanowi wsparcie w diagnostyce zmian śródnabłonkowych i raka szyjki macicy. Dodatkowo umożliwiona jest archiwizacja obrazów w elektronicznej bazie pacjenta”.

Prof. dr hab. n. med. Mariusz Zimmer
Prezes Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników

Zapraszamy do zapoznania się z dokumentami prezentującymi Stanowisko i Opinię Ekspertów PTGiP.

„Chcemy podziękować za możliwość wypożyczenia i przetestowania mobilnego kolposkopu EVA SYSTEM. Wykorzystując urządzenie przeprowadziliśmy 10 badań, potwierdzając w pełni użyteczność urządzenia w rutynowej pracy gabinetu ginekologicznego”.

prof. dr hab. n. med. Bogdan Kałużewski