OPINIE

Ciesząc się, że tak krótkim czasie udało nam się uzyskać pozytywną opinię PTKiPSM, zapraszamy do zapoznania się z dokumentem zawierającym szczegółowy opis zakresu badań, jakim poddano kolposkop EVA SYSTEM, jak również ich wyniki i oceny oraz nazwy ośrodków medycznych, w których testowano nasze urządzenie.

Mobilność urządzenia oraz mobilność przechowywania, przetwarzania i analizy danych pacjentek uznano za najbardziej wyróżniające cechy EVY wśród dostępnych na rynku rozwiązań.

Prof. dr hab. med. Robert Jach
Prezes Polskiego Towarzystwa Kolposkopii i Patofizjologii Szyjki Macicy

Chcemy podziękować za możliwość wypożyczenia i przetestowania mobilnego kolposkopu EVA SYSTEM. Wykorzystując urządzenie przeprowadziliśmy 10 badań, potwierdzając w pełni użyteczność urządzenia w rutynowej pracy gabinetu ginekologicznego.

prof. dr hab. n. med. Bogdan Kałużewski

OPINIE LEKARZY

O konieczności lepszej dostępności badań przesiewowych, o tym, kiedy badanie kolposkopowe jest w centralnym punkcie diagnostyki, jak również o potrzebie jego uproszczenia rozmawiamy z dr Bartłomiejem Barczyńskim ze Specjalistycznego Gabinetu Ginekologiczno-Położniczego w Lublinie.
– EVA SYSTEM jest poręczny, kompaktowy, prosty w obsłudze i przyjazny, bo wyprodukowany na bazie popularnego smartfona, którego obecnie wszyscy używają na co dzień. Ważne korzyści płyną także z mobilności urządzenia i dobrej jakości obrazu, a także możliwości opisu zdjęć w czasie rzeczywistym.
O tym, że cytologia to już za mało, o fatalnej sytuacji Polek w aspekcie badań i raka szyjki macicy, o konieczności propagowania kolposkopii rozmawiamy z dr Wojciechem Rasteńskim.
– EVA System – dla kogoś, kto ma pojęcie i zna się na kolposkopii jest to bardzo dobre rozwiązanie. Mobilność tego urządzenia to ogromna zaleta.
O sytuacji zdrowotnej Polek i o wykorzystaniu kolposkopu mobilnego w swoim gabinecie mówi dr nauk med. Jerzy Sarap, który od ponad 20 lat prowadzi w Bydgoszczy Prywatne Centrum Ginekologiczno-Położnicze VICTORIA. Wcześniej był adiunktem i ordynatorem bydgoskiej Katedry i Kliniki Położnictwa i Chorób Kobiecych.
Dr Paulina Pająk, ginekolog w Prywatnej Klinice Ginekologiczno-Położniczej Ultramedica Centrum Zdrowia Kobiety w Legionowie, uważa że telemedycyna to przyszłość wielu dziedzin, w tym również kolposkopii w ginekologii. Możliwość konsultacji wyników wymienia jako zdecydowaną zaletę systemu EVA.
O świadomości Polaków na temat raka szyjki macicy, o kolposkopii on-line, o nowych możliwościach diagnostycznych dla lekarzy i od czego nie ma odwrotu – mówi dr n med. Krzysztof Sankiewicz, właściciel gabinetu ginekologiczno-położniczego SAN-MED w Podkowie Leśnej, pracujący także na oddziale ginekologiczno-położniczym Szpitala Powiatowego w Pruszkowie. (…) O konieczności lepszej dostępności badań przesiewowych, o tym, kiedy badanie kolposkopowe jest w centralnym
Lekarze z misją, tej samej profesji, w trzecim pokoleniu to nieczęsty przypadek. Efektem połączenia tradycji z nowoczesnością jest FemiClinic – klinika oferująca wyjątkowe doświadczenie dla pacjentek oparte na zaufaniu i profesjonalizmie. A wszystko po to, aby kobiety cieszyły się par excellance zdrowiem i komfortem. Rozmowa z dr Martą Blumską-Janiak i dr Patrycjuszem Zieniukiem.
Kolposkop mobilny EVA wzbogaca praktykę ginekologiczną bez zbędnych komplikacji. Osobiście używam go na co dzień w ambulatoryjnej praktyce ginekologicznej. Jest kompaktowy i przyjazny w obsłudze. Owa łatwość obsługi wraz z wysoką jakością obrazu stanowi dużą pomoc w szybkim podejmowaniu właściwych decyzji diagnostyczno-leczniczych. Rozmowa z prof. dr n med. Jerzym Jakubowiczem.
O promowaniu wielorzędowej profilaktyki zdrowia wśród kobiet i powołanym w tym celu do życia Projekcie Salus feminis. O tym, kiedy pacjentki wolą kolposkop zamiast fotogra­ficznego aparatu medycznego, jak również o telemedycynie i wykorzystaniu technologii AVE w codziennej praktyce lekarskiej rozmawiamy z lek. med. Martą Mączką – specja­listką położnictwa i ginekologii, na co dzień pracującą w Centrum Medycznym KOBIETA i MATKA w Warszawie, a także pomysłodawczynią i propagatorką Projektu Salus feminis.

O kompleksowej diagnostyce, zaufaniu i kolposkopie, dzięki którym dąży się do osiągnięcia doskonałości w trosce o zdrowie pacjentek rozmawiamy z Karoliną Waleśkiewicz-Ogórek – współwłaścicielką Omega Medical Clinics w Bydgoszczy.

PUBLIKACJE

Co to jest Automated Visual Examination (AVE)? Zapraszamy do zapoznania się z publikacją JOURNAL of the NATIONAL CANCER INSTITUTE (Oxford Academy). Więcej informacji na temat AVE oraz o programie pilotażowym na stronie MobileODT – Automated Visual Evaluation (AVE) explained: Everything you need to know about the new AI for cervical cancer screening oraz MobileODT and partners to launch first wide-scale deployment of AI screening for Cervical Cancer.

Artykuł dr n. med. Grzegorza Głąba na temat przesiewowych badań kolposkopowych z zastosowaniem EVA SYSTEM – Mobilny kolposkop, Nowy Gabinet Ginekologiczny nr 1/2018.

Rozmowa z prof. Mariuszem Bidzińskim na temat profilaktyki pierwotnej, cytologii i kolposkopii oraz wczesnego wykrywania raka szyjki macicy – Wolę zapobiegać niż leczyćNowy Gabinet Ginekologicznynr 3/2018.

Estetycznie i profilaktycznie – wywiad z dr Zbigniewem Wróblem na temat rosnącego zainteresowania zabiegami ginekologii estetycznej i profilaktyce raka szyjki macicy. Nowy Gabinet Ginekologiczny nr 5/2018.

Katalog przypadków klinicznych połączony z mobilną kolposkopią EVA SYSTEM, wsparty naukowym doświadczeniem, wieloletnią praktyką lekarską oraz pasją, a podany w niezwykle praktycznej, bo interaktywnej i zarazem prostej formie. Z możliwością dalszej edycji i uzupełniania o kolejne ciekawe przypadki i działy. Jego twórcy nadali mu nazwę Atlasu kolposkopowego, a dzięki zastosowaniu najnowszej technologii stanowi on jednocześnie swoisty elementarz dla użytkowników systemu EVA.
Atlas dla dobra nauki – artykuł w NGG, maj 2019

Artykuł lek. med. Marty Mączki na temat postawy medycznej względem patologii sromu, rozpoznawalności chorób zewnętrznych narządów płciowych u kobiet oraz potrzeby zwrócenia większej uwagi na schorzenia sromu w codziennej praktyce lekarskiej. Nowy Gabinet Ginekologiczny nr 4/2019.

Artykuł dr n. med. Wojciecha Homoli z II Katedry Kliniki Ginekologii i Położnictwa Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu o tym, na czym polega i jak chroni przed rakiem szyjki macicy badanie FRD™ – jedna z najnowszych i najszybszych metod skriningu w kierunku RSM. FRD™ stanowi nieinwazyjne, niedrogie i precyzyjne narzędzie diagnostyczne i ma znaczący wpływ na rozwój diagnostyki oraz postępowania z nieprawidłowym rozmazem cytologicznym. Nowy Gabinet Ginekologiczny 2/2020.

W świetle ograniczeń związanych z COVID-19 narzędzia do podejmowania decyzji klinicznych, takie jak VisualCheck i kolposkop mobilny EVA System, są w stanie zapewnić pacjentkom najlepszą możliwą ocenę stanu szyjki macicy – w lokalnej placówce medycznej, podczas jednej i tej samej wizyty oraz w obecności ich ginekologa. VisualCheck to algorytm sztucznej inteligencji (AI) i jedno z bardziej pożądanych rozwiązań w ocenie stanu zdrowia pacjentki, które już wkrótce dostępne będzie w Polsce. Więcej można przeczytać w wydaniu 3/2020 Nowoczesnego Gabinetu Ginekologicznego w artykule: „Inteligentna ginekologia w walce z COVID-19”.